Konie to piękne zwierzęta. Duże, silne, a także charakterne. Niegdyś wszechobecne i wykorzystywane na rozmaite sposoby – dziś, chociaż spotykane o wiele rzadziej, mają za to przyjemniejsze życie. Stajnia Mińce, położona kilka kilometrów od Białegostoku, jest miejscem, w którym nie tylko obejrzysz szlachetnie urodzone ogiery czy klacze, ale również zdobędziesz przy ich pomocy jeździeckie szlify. Nauka jazdy konnej to też świetny sposób na weekendowy relaks.

Nie wiem, co myślała Agnieszka, kiedy dotarliśmy na miejsce. Jej mimika zdawała się wyrażać jedną myśl: „Chyba Cię, Karol, Bóg opuścił!”. Miała prawo być zdziwiona. W końcu od rana zaserwowałem jej kanonadę dziwnych sytuacji – począwszy od zniknięcia na czas śniadania, przez wkręcanie wałka, że Tucson to tak naprawdę nasza poczciwa Astra po tuningu (dzięki Wypożyczalnia samochodów Eco Rental), po wycieczkę w zupełnie nieznanym dla nas obojga kierunku. Koniec końców przekroczyliśmy próg stajni. Jak się łatwo domyślić, Agnieszka wyruszyła w kierunku najważniejszego zwierza w zagrodzie – kota.

Po chwili pojawiła się pani Kasia – instruktorka. Muszę przyznać, że ma niesamowite podejście do nowicjuszy. Wiedziała co zrobić, aby Agnieszka się nieco wyluzowała – zleciła jej wyczyszczenie uroczej klaczy o umaszczeniu białym niczym… śnieg na alpejskich szczytach. To będzie dobre porównanie.

Stajnia Mińce

Kiedy już Per Aspera prawie lśniła, przyszedł czas na początek lekcji z prawdziwego zdarzenia. Na hali czekał już na osiodłany Tatar Bej. Chociaż to weteran, był niezwykle potulny. Agnieszka krok po kroku pojmowała zasady jazdy kłusem. Ogier chyba ją polubił, bo zdawał się słuchać poleceń.
Często bywam dumny z żony, ale pierwsza lekcja jazdy konnej to wyjątkowo napawa mnie dumą. Jeszcze kilka(set) lekcji pod okiem instruktora i Agnieszka będzie pomykała na koniku jak Zorro na Tornado!

stajnia mińce

Stajnia Mińce – dobre miejsce na relaks

Stajnia jest położona zaledwie 16 km od centrum Białegostoku. Jadąc przez Niewodnicę Kościelną i Trypucie dotrzesz do niej w kilkanaście minut. Stajnia dysponuje obszerną halą, w której trenować mogą zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni jeźdźcy. Stajnia Mińce może pochwalić się gronem wybitnych podopiecznych – wierzchowców o arystokratycznym wręcz pochodzeniu.

Jeśli szukasz pomysłu na weekend lub chcesz rozpocząć naukę jazdy konnej, koniecznie odwiedź Stajnie Mińce.

Oficjalna strona: stajniamince.pl

Obejrzyj fotorelację z pierwszych zajęć jazdy kłusem w Stajni Mińce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *