leczenie alkoholizmu

Wychodzenie z uzależnienia od alkoholu, narkotyków, tytoniu lub hazardu to skomplikowany proces, z którym nawet najtwardsze osobowości ciężko sobie radzą. Droga do trzeźwości nie zawsze musi prowadzić przez ośrodek leczenia uzależnień. Jedyny w Polsce hipnoterapeuta – Dr Gutowski w stosowanej przez siebie terapii uzależnień wykorzystuje sprawdzone we Wschodniej Europie metody wychodzenia z nałogu, dzięki którym wiele osób odzyskuje spokojne życie. Jego terapia alkoholowa przez hipnozę od niedawna jest dostępna na Podlasiu.

Alkoholizm często bywa określany jako choroba alkoholowa, gdyż wyjście z tego nałogu wymaga długotrwałego leczenia. Nadmierne spożycie wysokoprocentowych trunków od wieków stanowi problem cywilizacyjny, z którym jako społeczeństwo nie potrafimy sobie poradzić. Badania mówią, że 2% naszego społeczeństwa to ludzie uzależnieni od alkoholu.

Aż 12% nadużywa wysokoprocentowych trunków. Ile osób spośród owych 12% przekroczy cienką linię uzależnienia? Z pozoru niewinne uciekanie od problemów czy okazjonalny „browarek” z czasem może przerodzić w zgubny nałóg.

Prawdopodobnie każdy z nas ma w swoim otoczeniu „nałogowca”. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy z faktu, iż uzależnienie od alkoholu potrafi dopaść nawet osoby z wyższych sfer.

Dziś nie tylko napoje wyskokowe stanowią problem. Konkurują z nim również inne używki. Uzależnienie od narkotyków, papierosów czy uzależnienie od hazardu na stałe wpisały się na listę dolegliwości nękających nasze społeczeństwo.

Jeśli Ciebie lub kogoś z Twoich najbliższych dotykają wyżej wymienione problemy, a publiczne ośrodki leczenia uzależnień lub zamknięty ośrodek uzależnień odpadają, terapia Doktora Gutowskiego może być najlepszą metodą wyjścia z nałogu.

Dr Gutowski to hipnoterapeuta, który stosuje leczenie odwykowe poprzez hipnozę. Jego system leczenia uzależnienia od alkoholu czy innych używek pomógł wielu osobom w odzyskaniu normalnego życia.

Doktor Gutowski jest obecnie jedynym ekspertem w Polsce, stosującym metodę Dowżenki. Jego system opiera się na psychoterapeutycznym sposobie leczenia alkoholizmu, a także palenia, nadwagi, narkomanii czy hazardu.

Nazwa metody pochodzi od nazwiska lekarza, który w latach 80. XX wieku zaczął ją skutecznie propagować na szeroką skalę.

Chociaż w Polsce metoda Dowżenki jest zanana głównie za sprawa Dr Gutowskiego, w krajach byłego ZSRR wykorzystuje się ją na szeroką skalę. Ten sposób leczenia uzależnień został również zatwierdzony przez WHO – a co się z tym wiąże – jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Leczenie alkoholizmu (a także innych nałogów) odbywa się w trybie sesyjnym. Z reguły są to jedno lub dwa spotkania. Wszystko zależy od indywidualnej charakterystyki osoby uzależnionej. Tzw. kodowanie alkoholizmu ma miejsce w stanie czuwania. Niektórzy pacjenci odbierają ten stan jak głęboką hipnozę.

Niezwykle istotnym jest, aby osoba uzależniona sama odczuwała potrzebę wyjścia z nałogu. Oczywiście metodę Dowżenki można stosować równolegle z innymi sposobami leczenia uzależnienia od alkoholu oraz terapii odwykowych.

Po zakończeniu kodowania metodą Dovzhenki, osoba uzależniona odzyskuje swoje dawne życie. Tylko od niej w gruncie rzeczy zależy, jak wykorzysta drugą szansę.

Położony nad Narwią Dworek w Kiermusach to miejsce zdecydowanie bardziej przyjazne niż tradycyjny ośrodek leczenia uzależnień. W zaciszu czworaków każdy chętny do sprawdzenia terapii leczenia uzależnień metodą Dowżenki odnajdzie spokój i warunki ku odzyskaniu wewnętrznej harmonii.

Terapia leczenia uzależnień na Podlasiu - Kiermusy

Dziedzic Kiermus zgodnie ze staropolską tradycją zapewnia nocleg i wyżywienie. Personel Dworku zadba o to, aby każdy z pacjentów Doktora Gutowskiego wspominał wizytę w Kiermusach o wiele przyjemniej niż pobyt nawet w najbardziej luksusowym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.

Wszystkie informacje na temat terapii uzależnień opartej na hipnozie oraz cennik są dostępne na oficjalnej stronie Dworku nad Narwią w Kiermusach – KLIKNIJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *