Volvo-xc40

Od pojawienia się w salonach pierwszych egzemplarzy Volvo XC40 dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Szwedzki koncern już teraz skutecznie podsyca apetyty zainteresowanych nowym modelem, prezentując auto u autoryzowanych dealerów. 14 października pokazowe XC40 odwiedziło salon Volvo Nord Auto w Białymstoku.

Uważasz, że Volvo XC90 i Volvo XC60 są dla Ciebie za duże? XC40 będzie zatem w sam raz. Najmniejszy SUV z rodziny Volvo oficjalnie wjedzie na salony w pierwszym kwartale 2018 roku.

Dzięki uprzejmości autoryzowanego dealera – salonu Volvo Nord Auto w Białymstoku – miałem okazję przyjrzeć się modelowi pokazowemu z bliska podczas weekendowej prezentacji. Przy kawie i sushi zainteresowani nowością zza Bałtyku mogli dokładnie obejrzeć pokazowy egzemplarz, a także wypytać o szczegóły techniczne zespół Volvo Nord Auto.

Volvo XC40 jest zbudowane na na nowej, skalowalnej płycie podłogowej CMA. W niedalekiej przyszłości podwozie te zobaczymy również w innych modelach skandynawskiej marki. Jednym z nich ma być w pełni elektryczne Volvo.

Zastosowanie nowej platformy zapewnia rozstaw osi wynoszący 270,2 cm przy długości nadwozia wynoszącej 442 cm. Szerokość samochodu to 186,3 cm, a wysokość 165,5 cm. Bagażnik pomieści 460 litrów. Prześwit sięga 21,1 cm.

Klienci będą mogli wybierać spośród 5 silników. Pod maskę trafią dwa diesle o pojemności 2.0 litrów i mocy 150 lub 190 KM oraz trzy motory benzynowe. Benzyniaki budzą szczególną ciekawość, gdyż obok dwóch silników o pojemności 2.0 litrów i mocy 190 lub 247 KM do oferty dołączył 3-cylindrowa jednostka o pojemności 1.5 litra i mocy 150 KM.

W nieodległej przyszłości ma pojawić się również hybrydowa wersja XC40.

Dostępne będą 4 wersje wyposażenia. Poza Momentum, Inscription i R-Design w przyszłym roku pojawi się również zwykłe XC40 bez żadnych dodatkowych członów w nazwie. Najtańszy model z silnikiem 1.5/150 KM będziemy mogli nabyć już za 127 200 zł.

Oczywiście w nowym Volvo XC40 nie zabraknie całej gamy systemów bezpieczeństwa, świetnego nagłośniania i innych innowacyjnych rozwiązań. Z nowym Volvo zadebiutuje u nas również usługa program Care by Volvo.

Polska będzie jednym z siedmiu krajów, w których pojawi się Care by Volvo. W ramach abonamentu użytkownik zyska pełne ubezpieczenie auta bez kasacji zniżek w przypadku stłuczki, przegląd, opony zimowe wraz z wymianą oraz usługi Consierge.

Bez dodatkowych opłat będzie można też raz w roku zlecić zawiezienie auta do serwisu i z powrotem metodą door to door. Jeśli w jakiejś sytuacji XC40 okaże się za małe, właściciel nie musi się martwić. Care by Volvo zapewnia możliwość wynajęcia większego modelu Volvo na 14 dni. Usługę można realizować równolegle do jazdy XC40.

Czekam więc na egzemplarz testowy i zachęcam do sprawdzenia galerii z przedpremierowego pokazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *